Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
Новини НААН

Російські окупанти розгромили Інститут зрошуваного землеробства НААН 12.03.2022

Російські окупанти розгромили Інститут зрошуваного землеробства НААН

У Наддніпрянському, яке у передмісті Херсона, російські окупанти розгромили Інститут зрошуваного землеробства Національної академії аграрних наук України.

Про це Суспільному повідомила директорка інституту Раїса Вожегова.

"Дійсно все там дуже-дуже погано. І солярку, і трактори, і двигуни, і все обладнання на господарському дворі – все знищено. Розбито та роздерибанено усе в інституті – кабінети, двері, комп'ютери – все це знищено. Першого дня, коли вони пішли з селища, ми почали забивати всі двері, але даремно, бо знову все повідкривали. У мене там охоронець 5 днів сидів, як в ув'язненні. Насіння картоплі у нас у підвалі було, зірвані усі замки, в гаражі все так само. Охоронець, коли вони пішли, прийшов туди і сказав, що не може там перебувати морально, навіть каже, до звільнення, бо важко все це", - розповіла Раїса Вожегова.


За словами директорки інституту, люди в селищі десь тиждень були у сховищах, підвалах, була справжня гуманітарна катастрофа.

"Я дуже вдячна волонтерам. Ми ледь трималися, зараз легше, а перші дні допомагали Валерій Гурківський та Наталя – волонтери та наш священник отець Ігор. Він супроводжував гуманітарний вантаж – продукти, ліки - отець Ігор його супроводжував у той час, коли ніхто не міг до нас приїхати і завдяки цьому ми хоч якось змогли вижити. Зараз це простіше, але в будівлі інституту просто жах. Звичайно, я не виключаю, що є і місцеві мародери, але це жахливо", - каже Раїса Вожегова.

Також вона розповіла, що у селищі померла бабуся і немає рідних та близьких, щоб її поховати.

"Ми намагалися хоч якісь дошки знайти, знайшли чоловіка, який погодився сколотили той гроб, бо з міста неможливо доставити. В нас селище так розташоване на перетині Бериславського та Снігурівського шосе і тому всі танки, всі їхні бази – все це базується в нашому інституті, тому все там знищено", - підсумувала Раїса Вожегова.Повернення до спискуНовини України

Пошук: