17.04.2020
Виробництво пшениці буде більшим, ніж у 2018 році – прогноз науковців Інституту аграрної економіки НААН України
У 2020 році виробництво пшениці прогнозується на рівні 25,6 млн тонн, що менше, ніж у 2019 році, але більше врожаю 2018 року.
Про це заявив директор Інституту аграрної економіки Юрій Лупенко у ексклюзивному коментарі Укрінформу щодо перспектив аграрної галузі України.
«Споживачам зарано хвилюватися за виробництво сільськогосподарської продукції. Виробництво пшениці прогнозується на рівні 25,6 млн тонн, що менше 2019 року, але більше показника 2018 року у 24,6 млн тонн» , - сказав Лупенко.
Він зауважив, що виробництво рослинницької продукції у цьому році зменшиться проти 2019 року в на 5,1 %, зокрема зернових – на 10 %. Для України, яка має запас міцності по переважній більшості сільгоспкультур, таке зменшення не буде критичним. Також, очікується деяке зменшення обсягів експорту таких культур, як пшениця, кукурудза, ячмінь, соняшник, ріпак.
Науковець нагадав, що Україна цього року, мабуть, вперше, мала практично безсніжну зиму, що призвело до нестачі вологи в ґрунті для вирощування сільськогосподарських культур. Проте цю нестачу не слід розцінювати як катастрофічну.
«Якщо орієнтуватися на дані Українського гідрометеорологічного центру, то у квітні очікується 24-50 мм опадів, в гірських районах – 55-82 мм, що в межах середніх багаторічних значень. Звичайно, посів сільськогосподарських культур краще проводити у достатньо зволожену землю, що прискорює сходи. Але загальний урожай ще більше залежить від подальших умов вегетації», - повідомив науковець.
Він вважає, що загалом зменшення негативних наслідків зміни клімату вимагає глобальних рішень, таких, як зменшення викидів вуглецю, відновлення природних угідь, в першу чергу лісових та водних, екологобезпечне землекористування, оптимізація розміщення виробництва сільськогосподарських культур, застосування посухостійких сортів, інноваційних технологій та інше.
Пошук:
22.01.2024
Жінок із Львівщини безкоштовно навчатимуть садівництву та овочівництву в Інституті сільського господарства Карпатського регіону НААН
10.01.2024
Науковці НААН розробили препарат від нашестя мишей у бліндажах військових
28.12.2023
Інститут картоплярства НААН та Держпродспоживслужба підписали меморандум про співробітництво
14.12.2023
Скільки коштуватиме новорічний стіл 2024: аналіз НААН
11.12.2023
Із біосферного заповідника "Асканія-Нова" НААН росіяни вивезли рідкісних тварин
Новини України 66 — 70 з 896
Початок | Поперед. | 12 13 14 15 16 | Наст. | Кінець
