
Ярослав Гадзало доручив фіналізувати Програму реформування аграрної науки протягом 10 днів
Національна академія аграрних наук України завершить доопрацювання Програми реалізації Концепції реформування аграрної науки протягом наступних 10 днів. Про це повідомив Президент НААН під час засідання Президії, присвяченого реформуванню галузі.
«Відповідна комісія створена за наказом міністра АПК ще у 2015 році, напрацювали відповідні пропозиції, що були закладені в прийнятій загальними зборами НААН концепції. Сьогодні ми підійшли впритул до фіналізації цієї роботи, залишилося усунути недоліки та врахувати зауваження. Для цього на засідання запрошено широкий круг науковців і освітян», — повідомив Ярослав Гадзало, відкриваючи засідання.
У доповіді про основні напрямки реформування в.о. першого заступника президента НААН Михайло Гладій детально зупинився на питаннях створення міжрегіональних наукових центрів, оптимізації законодавства для розвитку аграрної науки, стимулювання інноваційної діяльності. «В сучасних умовах вітчизняна аграрна наука може стати більш затребуваною в суспільстві та аграрному бізнесі, якщо її діяльність базуватиметься на двох «китах»: на наукових дослідженнях та одночасному впровадженні в життя результатів цих досліджень. Більше того, це повинно стати нерозривним, органічним і послідовним процесом функціонування аграрної науки, — наголосив Михайло Гладій. — Ми дуже розраховуємо на розуміння та підтримку МОН і Мінагрополітики, Комітетів Верховної Ради з питань аграрної політики та наукової діяльності в реалізації Концепції реформування аграрної науки».
Окрему увагу приділили проблемам фінансування академії та наукових досліджень загалом. В умовах дедалі обмеженішої держпідтримки науковці повинні знаходити додаткові джерела фінансування і розширювати перелік платних наукових послуг. «Наявна експериментальна база академії спроможна, крім наукових завдань, на ринкових засадах нарощувати обсяги реалізації конкурентного насіння, порід тварин та технологій і збільшувати надходження фінансових ресурсів для фундаментальних і прикладних досліджень», — переконаний в.о. першого заступника президента НААН.
Після обговорення присутні озвучили власні пропозиції до концепції. Наприклад, щодо координації наукових досліджень університетів і наукових установ, фінансування фундаментальних досліджень, роботи дослідних господарств, удосконалення оподаткування галузі, питань землевласності і землекористування.
Члени Президії підтримали в цілому Програму реалізації Концепції реформування аграрної науки. Протягом наступних 10 днів комісія доопрацює документ з урахуванням пропозицій. У засіданні взяли участь заступник міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова, голова Асоціації ректорів аграрних вишів, ректор Національного університету біоресурсів і природокористування України Станіслав Ніколаєнко, члени і радники Президії, керівники науково-дослідних установ НААН.
Пошук:
11.12.2020
В Україні цього року держпідтримку отримали 23 тис пасічників
10.12.2020
В Україні практично завершилося збирання цукрових буряків
09.12.2020
Капітальні інвестиції у сільське господарство у січні-грудні 2020 року можуть скласти близько 36 млрд грн. – Інститут аграрної економіки
09.12.2020
В умовах пандемії вітчизняний експорт насіння у 2020 році збільшився на 30,0 %, продемонструвавши найкращий за останні 10 років результат
08.12.2020
Формування та розвиток агропромислових кластерів – шлях до вирішення проблем в аграрному секторі. Думка науковця НААН
Новини України 16 — 20 з 606
Початок | Поперед. | 2 3 4 5 6 | Наст. | Кінець