
Вітчизняний експорт насіння існує лише за рахунок гібридної кукурудзи – Інститут аграрної економіки
Експорт насіння вітчизняної селекції у 2018 році складає лише 8,0 млн. дол. США. При цьому 99% цієї суми складає експорт насіння гібридної кукурудзи, що постачається до Білорусі, Молдови, Грузії та Казахстану, поінформував завідувач відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпеченняНаціонального наукового центру «Інститут аграрної економіки», д.е.н. Олександр Захарчук.
За його словами, за січень-квітень 2018 року – період найбільш активних закупівель цього виду агропродукції – обсяги зарубіжних поставок українського насіння зернових та олійних культур були вдвічі менше минулорічних показників за відповідний період.
У структурі українського експорту насіння традиційно домінує кукурудза, зазначив науковець. Обсяги поставок цього виду продукції на зарубіжні ринки за чотири місяці 2018 року у вартісному вимірі становили 7,9 млн дол. США.
Також було експортовано 93 т насіння гречки у Південну Африку. За 2018 рік продано лише 7 т насіннєвої пшениці та 18 т ячменю (!), акцентував Олександр Захарчук.
При цьому, зауважив він, на зовнішніх ринках до українського насіння зберігається цінова дискримінація. Зокрема, вітчизняна кукурудза йде на експорт за 2059 дол. США за 1 тонну, а імпортна закуповується по вдвічі вищій ціні у 4233 дол. США. Пшеницю ми продаємо у 3,1 разу дешевше, ніж купуємо, а ячмінь – утричі дешевше.
На заваді реалізації експортного потенціалу вітчизняного насіннєвого матеріалу стоїть ціла низка чинників. З одного боку, це невизнання українських фітосанітарних сертифікатів, яке посилюється неповним приєднанням України до Схем сортової сертифікації Організації економічного співробітництва та розвитку. З іншого – відносно невисока якість українського насіння порівняно з насіннєвим матеріалом країн ЄС та США, а також потужний захист внутрішніх насіннєвих ринків інших країн для входження іноземного, у тому числі й українського насіння, підсумував Олександр Захарчук.
Пошук:
29.05.2018
В'єтнам нарощує закупівлі ріпакового шроту в Україні
15.05.2018
Новий проект ФАО повинен допомогти Україні досягти балансу між процесами деградації землі та її природним і штучним відновленням
15.05.2018
Верховній Раді для голосування запропонували три земельних законопроекти
14.05.2018
Український фермер продає ікру равлика по ціні 50 тис. грн за кг
11.04.2018
Рада підвищить інвестиційну привабливість «зеленої» енергетики України – законопроект
Новини України 411 — 415 з 607
Початок | Поперед. | 81 82 83 84 85 | Наст. | Кінець