Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
Результати семінару "Основи дослідження функціонального стану і продуктивності садових культур в Україні" 11.08.2023

Результати семінару "Основи дослідження функціонального стану і продуктивності садових культур в Україні"

На базі Інституту садівництва НААН відбувся відкритий науково-практичний семінар для аспірантів цієї ж установи, студентів і викладацького складу Українського державного університету ім. Михайла Драгоманова, викладачів ОЗО Софіївсько-Борщагівського ліцею та учнів цієї ж установи, які навчаються у системі Малої академії наук (МАН) на тему «Основи дослідження функціонального стану і продуктивності садових культур в Україні».

Із доповідями виступили науковці Інституту садівництва НААН:
  • Макарова Дар’я Георгіївна, к. с.-г. н., ст. наук. сп. лабораторії фізіології рослин і мікробіології зробила доповіді за темами: «Перспективи флуоресцентних методів дослідження у вітчизняному садівництві та світі» та «Основи наукових досліджень та статистичної обробки даних в садівництві». 
  • Трохимчук Анна Іванівна, к. с.-г. наук, керівник НТП «Генетичні ресурси рослин» виступила з доповіддю на тему «Стан генетичних ресурсів плодових, ягідних та малопоширених культур в Інституті садівництва НААН». 
  • Лушпіган Ольга Петрівна, ст. наук. сп. лабораторії селекції і технології вирощування ягідних культур ІС НААН провела практичне заняття із студентами та учнями Малої академії наук за темою: «Перспективні гібридні форми та сорти аґрусу української селекції».
image

За результатами обговорення та підведення підсумків учасники семінару – аспіранти ІС НААН висловили побажання повторити досвід відкритих лекцій за різними науковими тематиками на регулярній основі.
  • Кандидат с.-г. наук, вчитель біології ОЗО Софіївсько-Борщагівського ліцею Бомок Світлана Констянтинівна висловила побажання і в подальшому проводити спільні із співробітниками Інституту майстер-класи для учнів МАН по секціях «Селекція» і «Агрономія» на базі лабораторії селекції і технології вирощування ягідних культур Інституту садівництва НААН.
  • Лагутенко Оксана Тарасівна, к. с.-г. наук, доцент кафедри біології Українського державного університету ім. Михайла Драгоманова запропонувала розширити досвід співробітництва між науковими установами у сфері фізіологічних досліджень на основі творчого договору.
  • Кондратенко Тетяна Єгорівна, д. с.-г. наук, професор, член-кореспондент НААН, гол. н. сп. ІС НААН, зазначила актуальність флуоресцентних досліджень у плодівництві. Разом з тим, відзначила необхідність удосконалення методологічних підходів в оцінюванні садових культур фотофлуориметричними засобами, виходячи із світового та вітчизняного наукового досвіду.
imageПовернення до списку