Національна академія аграрних наук України Науково-методичний і координаційний центр з наукових проблем
розвитку АПК України
UA EN
Нарада в Інституті сільського господарства Карпатського регіону НААН

Нарада в Інституті сільського господарства Карпатського регіону НААН

Про нараду за підсумками діяльності дослідних господарств

у галузі тваринництва


4 грудня 2014 року в Інституті сільського господарства Карпатського регіону НААН відбулась нарада з керівниками та спеціалістами дослідних господарств Національної академії аграрних наук України за підсумками роботи у галузі тваринництва за січень-жовтень 2014 року за участі віце-президента НААН академіка НААН Бащенка М. І., в.о.академіка-секретаря Відділення зоотехнії НААН доктора сільськогосподарських наук, професора Жукорського О.М. та в.о.академіка-секретаря Відділення ветеринарної медицини НААН члена-кореспондента НААН Мандигри М.С.

У роботі наради взяли участь директори та спеціалісти з 20 дослідних господарств із восьми областей Західного регіону України, а також науковці провідних установ Відділення зоотехнії НААН.

Віце-президент НААН академік НААН Бащенко М. І. звернув увагу присутніх на необхідності підвищення ефективності виробничої діяльності дослідних господарства шляхом оптимального поєднання галузей рослинництва та тваринництва.

У доповідях виступаючих було наголошено на реконструкції тваринницьких приміщень, сучасних технологіях утримання й годівлі, забезпеченні регіональних потреб у племінному і виробничому поголівї сільськогосподарських тварин, а також необхідності розвитку вівчарства, кролівництва, водоплавної птиці.

Учасники наради ознайомились з господарсько-економічною діяльністю дослідного господарства Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН, де було представлено модельний підхід до розвитку тваринництва, а також особливостями застосування сучасної технології утримання тварин у базовому господарстві ТзОВ «Підгірці» Бродівського району Львівської області

За підсумками роботи наради ухвалено рішення щодо подальшого розвитку галузі тваринництва та досягнення у дослідних господарствах щільності поголівя корів на 100 га сільгоспугідь не менше 20 гол. та 80 гол. свиней на 100 га ріллі.

Поширити досвід створеного селекційно-контрольного двору на базі ДП дослідного господарства «Миклашів» Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН на профільні установи Відділення зоотехнії НААН з організації ефективної діяльності аналогічних фізіологічних дворів для покращення співпраці з навчальними закладами, що займаються підготовкою спеціалістів в галузі тваринництва (біотехнологів, лікарів ветеринарної медицини тощо), а також проведення курсів підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників.


Повернення до списку